Subject: "Asia on näin." |
Author:
¤L.I.D¤
|
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
Date Posted: 13:05:21 02/26/02 Tue
In reply to:
Tiia..
's message, "Kuulkaas.." on 02:12:03 02/26/02 Tue
"En tiedä, olenko paras henkilö antamaan sinulle vastauksia, sillä en oikeastaan tiedä itsekään mitään, vaikka tuohon niin sanottuun tiimiin kuulunkin. Kuten olet ehkä huomannut, olen ollut poissa pienen hetken. Minä kuitenkin puhuin juuri Tatun kanssa puhelimessa ja hän selvitti minulle tilateen, joka on seuraavanlainen:
Pelejä on kolme, kuten hän taisi jo Lankulla ilmoittaa. Alunperin ne kaiketi lähtivät vain pienestä kokeilusta, tms, mutta tökkäsivät sitten lopulta aina. Ensimmäisen pelin -se oli muistaakseni fantasiaa, kyllä- tuli nykyaikapeli. Se taisi tuntua joidenkin mielestä kivalta, mutta jotkut taas eivät päässeet sisälle hahmoonsa. No, sen jälkeen alettiin suunnitella peliä, joka lähtisi liikkeelle tavernasta. Silloin kuitenkin tapahtui niin, että yhden pelaajista piti lähteä 15 min. sisällä ja eräs toinen -hän ei oikeastaan edes ns. kuulu joukkoomme- oli änkyräpäissään. Peli siis jäi siihen.
Jokainen pelaaja tuntuu olevan itsekin nyt hieman eksynyt tämän aiheen kanssa, mutta sain tuossa hetki sitten pientä ideaa, jonka kyllä ilmoitan teille kaikille. En ole kovinkaan halukas pistämään ideoitani tänne esille, joka on kuitenkin ulkopuolistenkin luettavissa, vaan mieluummin mailaan sen teille kaikille suoraan tai sitten soitan ja kerron puhelimitse."
"Ja eräs asia, josta halusin teille kaikille puhua. Minä tekisin teille pelin, tekisin sen mielelläni, mutta minun täytyisi saada tietää, millaista te haluatte pelata. Haluatteko fantasiaa, nykyaikaa, keski-aikaa, vai ehkä jotain 1920-lukua. Voin tehdä melkein millaisen pelin tahansa, mutta minun on mahdotonta tehdä se ennen mielipiteitänne. On naimisissa töitteni kanssa, enkä mielelläni tuhlaisi energiaani "turhaan".
Siksi toivoinkin, että jokainen pelihalukas ottaisi minuun vihdoin viimein yhteyttä, niin saisimme asian eteenpäin, edes jollain tasolla. Minä käyn vielä liittämässä lankulle ne tiedot, jotka minun pitäisi saada ja lisään sen myös tänne."
"Ja mainittakoon vielä, että huomasin juuri pelipaikkamme olevan poissa käytöstä seuraavat kuutisen tuntia, joten sinne minun on mahdotonta vastata tänään mitään.
Olen pahoillani, että olen omalta osaltani päästänyt asiat näin repsahtamaan käsiin, mutta minun on aika vaikeaa panostaa tähän yksin. Ja se ei suinkaan ollut syytös ketään kohtaan.
Jos joku jaksaisi tarjota auttavan kätensä, vaikka kuinkakin mitättömän tuntuiseen asiaan, niin kirjoittakaa siitä johonkin."
"Nyt minä menen hetkeksi täältä pois ja pistän hihani heilumaan."
-Til
>En nyt tiedä mitä täällä on käyty keskusteluja, mutta
>minä vain itsekseni mietin omassa päässäni hieman
>asioita. Peli asioita..jos joku täällä olevista tietää
>enemmän näistä härväyksistä mitä on ollut. Ja siitä
>että onko kukaan kehittelemässä pelejä..kun tulee
>infoa, mutta kuitenkin jää epäselväksi aina lähes
>kaikki. Minä olisin kiitollinen jos kerrankin saisi
>oikeaa ja asian mukaista tietoa. Kiitän.
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
| |