VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time ]
Subject: Уроки Тузли


Author:
Slovo
[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]
Date Posted: 23:56:58 12/01/03 Mon

„Українське слово” №44 (3199) Київ

Богдан ЧЕРВАК
Уроки Тузли

Конфлікт довкола українського острова Коса Тузла, без сумніву, увійде в новітню історію України як подія, що стала справжнім випробовуванням на зрілість нації. Після Тузли вже не випадає говорити про Україну як «молоду державу». Українські прикордонники, що дивилися крізь приціл своїх «калашів» на росіян, набагато ефективніше сконсолідували суспільство, аніж це робить влада чи опозиція.

Кажуть, що наші прикордонники, які відслужили свій строк, відмовилися йти на «дембель» до тих пір, поки не переконаються, що загроза агресії минула. Це свідчить про одне: ми не лише усвідомили, що маємо власну державу, а й готові до її захисту. Це — перший урок Тузли.

Коментуючи перебіг конфлікту, екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив: «Виправдання діям Москви немає. Це провокаційна поведінка, яка суперечить міжнародному праву, двостороннім домовленостям і контексту відносин двох держав». Сказано лаконічно й вичерпно. Однак саме така, без сумніву, справедлива й об’єктивна оцінка конфлікту спонукає до деяких висновків.

Насамперед очевидною стала необхідність перегляду дотеперішньої практики ведення політичного, економічного будь-якого іншого діалогу з Москвою. Йдеться не лише про жорсткість у відстоюванні власних інтересів, а й про зміну стилю поведінки української сторони. Віднині будь-яке запобігання перед «братами-слов’янами» сприйматиметься як лицемірство і недолугість влади. Суспільство готове прагматичніше сприймати «дружбу» із своїм «миролюбним північним сусідом». Так, за даними центру ім. Разумкова, кожен четвертий українець вважає, що Тузла погіршила відносини між Києвом і Москвою. Зрозуміло, що така статистика віддзеркалює суспільний настрій — більше ніколи не схиляти голови перед так званим «старшим братом». Це усвідомлює суспільство. А влада? Другий урок Тузли як раз і полягає в тому, що комплекс національної меншовартості у відносинах з Москвою треба викорінити раз і назавжди.

Під час конфлікту різні політичні сили намагалися апелювати до міжнародних інститутів з метою привернути їхню увагу до серйозності проблеми, що виникла в Азовському морі. Підстави для цього були. Народний депутат, член парламентського Комітету з питань євроінтеграції Роман Зварич вважає, що оскільки Росія явно хоче «протягнути свою землю до нашої території», то Україна має всі підстави звернутися до Гаазького міжнародного суду. Зрештою, активність наших політиків таки привернула увагу міжнародної спільноти до конфлікту навколо Тузли. Під час зустрічі з російським прем’єр-міністром Михайлом Касьяновим у Москві український прем’єр Віктор Янукович констатував — світ з тривогою спостерігає за тим, що відбувається в Азовському морі. І це насправді так. Але не більше. Жодна країна відкрито нас не підтримала, не кажучи вже про надання військової допомоги. Ще один урок: ми маємо бути готові лише власними силами захищати свій суверенітет і територіальну цілісність.

Показовою під час конфлікту була поведінка різних політичних сил. Не лише суспільство, а й політики складали іспит на зрілість і патріотизм. У цьому контексті запам’ятався виступ народного депутата Анатолія Матвієнка, який повсякчас підкреслював, що у критичні для країни часи, коли виникає пряма загроза її цілісності, не можна керуватися своїми політичними симпатіями чи антипатіями, треба рішуче захищати національні інтереси. Усі голосування «по Тузлі» у Верховній Раді засвідчили, що більшість нардепів це усвідомлює. Більшість, але не всі. Вкотре зрадили Україну комуністи, які не підтримали жодного кроку українського парламенту, спрямованого на відстоювання «нашої правди». З цього приводу Леонід Кравчук застеріг, що може прийти час, коли «комуністи з українським хлібом і українським салом зустрічатимуть окупанта».

Якраз цього ніколи не буде. У суспільстві є кому поставити на місце і комуністів, і окупантів. Це — головний урок Тузли.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Replies:
[> Subject: ответ


Author:
No name
[ Edit | View ]

Date Posted: 14:46:35 01/22/04 Thu

Я надуюсь,что русский язык для вас настолько же интуитивно понятен,насколько украинский интуитивно понятен мне.Я просто хотел сказать,что события.связанные с Тузлой0один большой исторический конфуз и воспринимать его в другом контексте было бы глупо.Такие ситуацию можно было раньше встретить только в каких-нибудь сатирических произведениях,потому что глупее конфликта на пустом месте и выдумать было бы сложно.С уважением,Гость.

[ Post a Reply to This Message ]


Post a message:
This forum requires an account to post.
[ Create Account ]
[ Login ]
[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.